O Janě

Na své cestě Airbnb hostitele jsem několikrát pořádně zakopla. Kdyby tomu však tak nebylo, nezaložila bych BnB Poradenství a nemohla tak předávat cenné know-how, zkušenosti a jasný návod lidem, jak si díky Airbnb začít plnit své cíle.

Staré logo Airbnb, dnes už jen pro pamětníky.

Začátky s Airbnb

Jak jsem přišla o střechu nad hlavou a ubytování pro své hosty

Pronajímat na Airbnb jsem začala v roce 2012 - ohromena jeho potenciálem. Během prvního měsíce jsem na Airbnb obsadila svůj pronajatý studentský byt velmi blízko VŠE a radovala se z prvních vydělaných peněz. Vždy jsem však jednala rychleji než myslela. Hned od druhého měsíce jsem přišla o střechu nad hlavou a řešila, co se zakázkami z Airbnb na další měsíc v bytě, který již neexistoval. Nepožádala jsem totiž majitele bytu o svolení byt krátkodobě pronajímat a musela se stěhovat. Měla jsem 3 dny na to sehnat nový byt pro sebe a své hosty nebo zakázky zrušit. Nakonec jsem...

Šlo to i bez angličtiny

Lámanou angličtinou jsem své hosty prosila po jejich příjezdu, aby mi pomohli složit židle k jídelnímu stolu

Rozhodla jsem se nepoškodit profil zrušením rezervací, ale sehnat raději v následujicích dnech byt, do kterého bych mohla postupně přesouvat hosty. Nebylo vůbec snadné s nimi přesun vykonunikovat tak, aby mi zanechali po pobytu dobré hodnocení. Věděla jsem, že na tom totiž úspěch na Airbnb stojí. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo sehnat narychlo pouze nezařízený byt - vše bylo tak rychlé, že jsem ještě prosila hosty po jejich příjezdu, aby mi pomohli složit židle k jídelnímu stolu. Všichni jsme se velmi smáli.

Airbnb Open je akce pořádaná pro hostitele z celého světa. Koukněte se na pozdrav, který jsem vám z Open poslala.

Raketový start

Pobavila jsem Kalifornii, kolébku Airbnb. Hrobové ticho střídalo výbuchy smíchu.

První krize mě posunula dál, jelikož jsem se zařekla dělat vše správně a přistupovat k Airbnb jako k pravému podnikání. Obvoláváním inzérátů jsem se navíc dostala k dalším bytům, které jsem začala přepronajímat a zažila raketový vzestup. Neměla jsem však žádné zkušenosti. Po letech zkoušení, jak se Airbnb a podnikání dělat nemá, jsem jednoduše praxí získala odpovědi, jak se to dělat má. Byla jsem vytrvalá a úspěch mě tak nemohl minout. Když jsem v roce 2016 v jednom panelu na Airbnb Open v Los Angeles mluvila o svých začátcích -
v publiku střídalo hrobové ticho výbuchy smíchu. Airbnb přináší opravdu spoustu jedinečných zážitků i těžkých chvil. Mám rozhodně co vyprávět a sdílet.

Co jsem se naučila?

Mé rostoucí Airbnb neustále kladlo nárok na další a další dovednosti a zkušenosti. Málem jsem to nezvládla.

Vzhledem k nedostatku informací na začátku mého Airbnb podnikání a neexistenci člověka v mém okolí, který by mi mohl pomoci, mi trvalo léta formou pokus - omyl, než jsem si osvojila zásady úspěchu na Airbnb. Když jsem zásady a ověřené postupy už jen vypilovávala, zjistila jsem, že podnikání s Airbnb má čím dál více rysy normálního podnikání a bylo potřeba se stále něco učit. Mé rostoucí Airbnb neustále kladlo nárok na další a další dovednosti a zkušenosti. Málem jsem to nezvládla.

 • Pochopení algoritmů na Airbnb aneb jak se umístit nahoře
 • Ideální podoba profilu a nabídky a obsahu 
 • Efektivní práce s cenovou strategií
 • Umění pohostinnosti a přidané hodnoty
 • Organizace úklidů a checkinů
 • Základy stavařiny a bytový design
 • Daně a účetnictví
 • Financování nemovitostí
 • Vyjednávání při nabírání nemovitosti
 • Přátelská a automatická komunikace s hosty
 • Work - life balance pro Airbnb hostitele

Mé současné aktivity:


Nejnovější projekt zaměřený na unikátní cestovní zážitky pro vaše hosty. Jedná se o propracované mapy, či Chatbot na facebooku Your Stay in Prague, který zvyšuje přidanou hodnotu hostům a zlepšuje hodnocení hostitelům. Projekt a jeho produkty jsou ZDARMA dostupné Airbnb hostitelům a hotelům.


 Společnost se zabývá širokými službami pro Airbnb hostitele jako je zvýšení obsazenosti, zajištění checkinu, úklidu či nastavení automatizace v oblasti komunikace s hosty. All4BnB zastupuje také mé Airbnb v rámci tzv. Asistence, když jsem zrovna na cestách a to za pomoci vlastních pracovních sil, které jsem sama pro All4BnB vyškolila.


Po letech podnikání s Airbnb se nyní plně soustředím na projekt BnB Poradenství spíše než na zvětšování portfolia apartmánů. Po letech dřiny jako Airbnb hostitel jsem se rozhodla předávat know-how a rady a to hlavně na mých Individuálních konzultacích. Mohu poradit nejen ohledně Airbnb, ale i v rámci dalších oborů, které jdou s tímto podnikáním ruku v ruce. 

Ing. Jana Komínová

Airbnb hostitelka & Zakladatelka BnB Poradenství
Vydělat peníze na Airbnb dneska není vůbec snadná záležitost. Nedopouštějte se stejných chyb, kterýma jsem si prošla já a nechte si poradit. Proto vzniklo BnB Poradenství. Kromě užitečných rad vám také doporučím mnoho firem, kontaktů a dám na mých konzultacích mnoho materiálů do vašeho apartmánu ZDARMA
0
Přivítaných hostů
0
Fanoušků na Facebooku
0
Spokojených klientů
0
Let zkušeností

Přednášky a semináře

Výběr akcí, kterých jsem se účastnila jako přednášející

Airbnb Meetup Café Louvre

MeetUp se uskutečnil v krásném Café Louvre v Praze, kde jsem mluvila na téma Airbnb a jak na efektivní nabídku ubytování. Akce byla organizována zástupci Airbnb pro ČR a mluvilo se hlavně o potenciálu Airbnb v Praze.

Realita Investičních Realit

Seminář o realitním trhu, na kterém jsem 90 minut přednášela o Airbnb. Zmiňovala jsem, kolik je možné díky Airbnb vydělat a hovořila o zrealizovaném investičním případě zakončeném z kraje roku 2017.

Cashflow Summit 2017 Olomouc

Velice zajímavá akce v Olomouci na téma podnikání a investování. Odprezentovala jsem za své BnB Poradenství, o čem je právě Airbnb, jak funguje hostitelství v praxi a kolik je možné si na Airbnb vydělat.