O Janě

Na své cestě Airbnb hostitele jsem několikrát pořádně zakopla. Kdyby tomu však tak nebylo, nezaložila bych BnB Poradenství a nemohla tak předávat cenné know-how, zkušenosti a jasný návod lidem, jak si díky Airbnb začít plnit své cíle.

Staré logo Airbnb, dnes už jen pro pamětníky.

Začátky s Airbnb

Jak jsem přišla o střechu nad hlavou a ubytování pro své hosty

Pronajímat na Airbnb jsem začala v roce 2012 - ohromena jeho potenciálem. Během prvního měsíce jsem na Airbnb obsadila svůj pronajatý studentský byt velmi blízko VŠE a radovala se z prvních vydělaných peněz. Vždy jsem však jednala rychleji než myslela. Hned od druhého měsíce jsem přišla o střechu nad hlavou a řešila, co se zakázkami z Airbnb na další měsíc v bytě, který již neexistoval. Nepožádala jsem totiž majitele bytu o svolení byt krátkodobě pronajímat a musela se stěhovat. Měla jsem 3 dny na to sehnat nový byt pro sebe a své hosty nebo zakázky zrušit. Nakonec jsem...

Šlo to i bez angličtiny

Lámanou angličtinou jsem své hosty prosila po jejich příjezdu, aby mi pomohli složit židle k jídelnímu stolu

Rozhodla jsem se nepoškodit profil zrušením rezervací, ale sehnat raději v následujicích dnech byt, do kterého bych mohla postupně přesouvat hosty. Nebylo vůbec snadné s nimi přesun vykonunikovat tak, aby mi zanechali po pobytu dobré hodnocení. Věděla jsem, že na tom totiž úspěch na Airbnb stojí. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo sehnat narychlo pouze nezařízený byt - vše bylo tak rychlé, že jsem ještě prosila hosty po jejich příjezdu, aby mi pomohli složit židle k jídelnímu stolu. Všichni jsme se velmi smáli.

Airbnb Open je akce pořádaná pro hostitele z celého světa. Koukněte se na pozdrav, který jsem vám z Open poslala.

Raketový start

Pobavila jsem Kalifornii, kolébku Airbnb. Hrobové ticho střídalo výbuchy smíchu.

První krize mě posunula dál, jelikož jsem se zařekla dělat vše správně a přistupovat k Airbnb jako k pravému podnikání. Obvoláváním inzérátů jsem se navíc dostala k dalším bytům, které jsem začala přepronajímat a zažila raketový vzestup. Neměla jsem však žádné zkušenosti. Po letech zkoušení, jak se Airbnb a podnikání dělat nemá, jsem jednoduše praxí získala odpovědi, jak se to dělat má. Byla jsem vytrvalá a úspěch mě tak nemohl minout. Když jsem v roce 2016 v jednom panelu na Airbnb Open v Los Angeles mluvila o svých začátcích -
v publiku střídalo hrobové ticho výbuchy smíchu. Airbnb přináší opravdu spoustu jedinečných zážitků i těžkých chvil. Mám rozhodně co vyprávět a sdílet.

Co jsem se naučila?

Mé rostoucí Airbnb neustále kladlo nárok na další a další dovednosti a zkušenosti. Málem jsem to nezvládla.

Vzhledem k nedostatku informací na začátku mého Airbnb podnikání a neexistenci člověka v mém okolí, který by mi mohl pomoci, mi trvalo léta formou pokus - omyl, než jsem si osvojila zásady úspěchu na Airbnb. Když jsem zásady a ověřené postupy už jen vypilovávala, zjistila jsem, že podnikání s Airbnb má čím dál více rysy normálního podnikání a bylo potřeba se stále něco učit. Mé rostoucí Airbnb neustále kladlo nárok na další a další dovednosti a zkušenosti. Málem jsem to nezvládla. Nakonec jsem si sehnala dobrého byznys mentora a kouče. 

  • Pochopení algoritmů ve vyhledávači nabídek
  • Ideální podoba profilu a nabídky 
  • Efektivní práce s cenovou strategií
  • Umění pohostinnosti
  • Organizace úklidů a checkinů
  • Základy stavařiny a bytový design
  • Daně a účetnictví
  • Financování nemovitostí
  • Vyjednávání při nabírání nemovitosti

Mé současné aktivity:


Působím v All4BnB jako konzultantka a poradní orgán pro management společnosti. Společnost se zabývá širokými službami pro Airbnb hostitele jako je zvýšení obsazenosti, zajištění checkinu, úklidu či nastavení automatizace v oblasti komunikace s hosty. All4BnB mě také zastupuje v rámci tzv. Asistence, když jsem zrovna na cestách a to za pomoci vlastních pracovních sil, které jsem sama pro All4BnB vyškolila.


Po letech podnikání s Airbnb se nyní plně soustředím na projekt BnB Poradenství spíše než na zvětšování portfolia apartmánů. Po letech dřiny jako Airbnb hostitel jsem se rozhodla předávat know-how a rady a to hlavně na mých Individuálních konzultacích. Mohu poradit nejen ohledně Airbnb, ale i v rámci dalších oborů, které jdou s tímto podnikáním ruku v ruce. Často vystupuji také na různých akcích viz. blok níže.


Nejnovější projekt zaměřený na unikátní cestovní zážitky. Jedná se o síť profesionálních cestovatelů, kteří přihlašením do speciálního klubu získávají unikátní možnost cestovat a zároveň si budovat příjem. Obchodní činnosti se nevěnuji osobně, ale využívám databázi bývalých hostů ze svého Airbnb. Díky vlastnímu obchodnímu zástupci, který za mě vyřizuje meetingy přes Skype, je to zajímavá forma pasivního příjmu.

VÍCE NEŽ:

0
hostů, které jsem v rámci Airbnb přivítala
0

dlouhých a super dlouhých týdnů strávených budováním byznysu

0
spokojených klientů BnB Poradenství
Airbnb PoradenstvíAirbnb mi změnilo život. Dalo mi možnost poznat svět kolem. Otevřelo mi dveře k dalších projektům, které jsem si díky příjmům z Airbnb mohla dovolit dotovat.

J&J Creative Enterprise

Jednatelka společnosti, která se zabývá různými činnostmi okolo cestovního ruchu a nemovitostí

Airbnb SuperHostitel

Úspěšný superhostitel Airbnb a zástupce společnosti Airbnb v rámci projektu Air Ambassador

BnB Poradenství

Zakladatelka projektu sloužícího k předávání know how v oblasti "home sharingu"

Přednášky a semináře

Výběr posledních akcí, kterých jsem se účastnila jako přednášející

Airbnb Meetup Café Louvre

MeetUp se uskutečnil v krásném Café Louvre v Praze, kde jsem mluvila na téma Airbnb a jak na efektivní nabídku ubytování. Akce byla organizována zástupci Airbnb pro ČR a mluvilo se hlavně o potenciálu Airbnb v Praze.

Realita Investičních Realit

Seminář o realitním trhu, na kterém jsem 90 minut přednášela o Airbnb. Zmiňovala jsem, kolik je možné díky Airbnb vydělat a hovořila o zrealizovaném investičním případě zakončeném z kraje roku 2017.

Přednáška Jany Komínové Airbnb Poradenství

Cashflow Summit 2017 Olomouc

Velice zajímavá akce v Olomouci
na téma podnikání a investování,
na kterou jsem byla pozvána. Odprezentovala jsem za své BnB Poradenství, o čem je právě Airbnb,
jak funguje hostitelství v praxi a kolik
je možné si na Airbnb vydělat.